Plugins - Page Builder by SiteOrigin - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (262 entries)

en: %d hour
ro: O oră

en: %d hours
ro: %d ore

en: %d minute
ro: %d minut

en: %d minutes
ro: %d minute

en: %d second
ro: O secundă

en: %d seconds
ro: %d secunde

en: %s Style
ro: %s stil

en: %s before
ro: %s înainte

en: A Call to Action block
ro: Un calup pentru apel la acțiune

en: A basic slider widget.
ro: O piesă carusel de bază.

en: A complete SiteOrigin Page Builder layout as a widget.
ro: Un aranjament complet SiteOrigin Page Builder ca o piesă.

en: A drag and drop, responsive page builder that simplifies building your website.
ro: Un constructor de pagină responsiv care folosește trage și plasează pentru a simplifica construcția site-ului tău.

en: A rich text editor
ro: Un editor de text bogat

en: A self hosted video player.
ro: Un video player auto-găzduit.

en: A simple button
ro: Un buton simplu

en: Add New Widget %s
ro: Adaugă piese noi %s

en: Add Row
ro: Adaugă rând

en: Add Widget
ro: Adaugă piesă

en: Add Widget Below
ro: Adaugă piesa mai jos

en: Add Widget Class
ro: Clasă Adaugă piesă

en: Additional
ro: Suplimentar

en: Additional Arguments
ro: Argumente suplimentare

en: Additional query arguments. See 1{query_posts}.
ro: Argumente de interogare suplimentare. Vezi 1{query_posts}.

en: All Widgets
ro: Toate piesele

en: An image that animates in when it enters the screen.
ro: O imagine care devine animată atunci când intră pe ecran.

en: An image that displays before the video starts playing.
ro: O imagine care se afișează înainte de începerea redării video.

en: Animated Image (PB)
ro: Imagine animată (PB)

en: Animation
ro: Animație

en: Are you sure?
ro: Sigur?

en: Ascending
ro: Crescător

en: Attachment Page
ro: Pagină atașament

en: Attributes
ro: Atribute

en: Author
ro: Autor

en: Auto Play Video
ro: Redare automată video

en: Background Color
ro: Culoare fundal

en: Background Image
ro: Imagine fundal

en: Background Image Display
ro: Afișează imaginea de fundal

en: Border Color
ro: Culoare chenar

en: Bottom Margin
ro: Margine jos

en: Button
ro: Buton

en: Button (PB)
ro: Buton (PB)

en: Button Alignment
ro: Aliniere buton

en: Button Text
ro: Text buton

en: Button URL
ro: URL buton

en: Call To Action (PB)
ro: Apel la acțiune (PB)

en: Center
ro: Centru

en: Centered, with original size
ro: Centrat, cu dimensiunea originală

en: Choose images from your media library.
ro: Alege imagini din Biblioteca Media.

en: Class added to all columns in this row.
ro: Am adăugat clasa la toate coloanele din acest rând.

en: Clone: %s
ro: Clonează: %s

en: Close
ro: Închide

en: Collapse widgets, rows, and columns on mobile devices.
ro: Restrânge piesele, rândurile și coloanele pe dispozitivele mobile.

en: Collapses columns differently on tablet devices.
ro: Restrânge coloanele în mod diferit pe tablete.

en: Column
ro: Coloană

en: Columns
ro: Coloane

en: Comma separated attachment IDs. Defaults to all current page's attachments.
ro: ID-urile imaginilor atașate despărțite prin virgulă. Implicit pentru toate imaginile atașate paginii curente.

en: Comment Count
ro: Număr de comentarii

en: Content
ro: Conținut

en: Converted to editor
ro: Transformat în editor

en: Copy Content
ro: Copiază conținutul

en: Copy content from Page Builder to post content.
ro: Copiază conținutului din Page Builder în conținutul articolului.

en: Cover
ro: Acoperă

en: Current
ro: Curent

en: Custom Home Page
ro: Personalizare prima pagină

en: Custom Home Page Builder
ro: Prima pagină Page Builder personalizată

en: Date
ro: Dată

en: Default
ro: Implicit

en: Default spacing between columns in each row.
ro: Spațiere implicită între coloane pe fiecare rând.

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete Row
ro: Șterge rândul

en: Descending
ro: Descendentă

en: Destination URL
ro: URL destinație

en: Device width, in pixels, to collapse into a mobile view.
ro: Lățime dispozitiv, în pixeli, pentru restrângere în vizualizările pe mobil.

en: Device width, in pixels, to collapse into a tablet view.
ro: Lățime dispozitiv, în pixeli, pentru restrângere în vizualizările pe tabletă.

en: Display Content
ro: Afișează conținutul

en: Display recommend widgets in the Page Builder Add Widget dialog.
ro: Afișează piesele recomandate în dialogul Adaugă piesă din Page Builder.

en: Display site features as a collection of icons.
ro: Afișează funcționalitățile site-ului ca o colecție de iconuri.

en: Display your posts as a carousel.
ro: Afișează-ți articolele sub forma unui carusel.

en: Displays a bullet list of elements
ro: Afișează o listă verticală de elemente

en: Displays a bullet list of points
ro: Afișează o listă verticală pe puncte

en: Displays a gallery.
ro: Afișează o galerie.

en: Displays a post loop.
ro: Afișează o buclă pentru articol.

en: Displays a simple image.
ro: Afișează o imagine simplă.

en: Displays content from the current post.
ro: Afișează conținutul articolului curent.

en: Do you want to browse the Prebuilt Layouts directory?
ro: Vrei să răsfoiești aranjamentele directoare pre-construite?

en: Done
ro: Gata

en: Download Layout
ro: Descarcă aranjamentul

en: Drop import file here
ro: Trage aici fișierele importate

en: Duplicate
ro: Fă duplicat

en: Duplicate Row
ro: Duplicare rând

en: Edit
ro: Editează

en: Edit Home Page
ro: Editează prima pagină

en: Edit Row
ro: Editează rândul

en: Embedded Video (PB)
ro: Înglobare video (PB)

en: Embeds a video.
ro: Înglobează un video.

en: Enable
ro: Activează

en: Enable more widgets in the 1{Widgets Bundle settings}.
ro: Activează mai multe piese în 1{Setări pachet piese}.

en: Enabled
ro: Activat

en: Error uploading or importing file.
ro: Eroare la încărcarea sau importarea fișierului.

en: Exclude Sticky
ro: Exclude reprezentativ

en: Fade In
ro: Apariție

en: Feature List
ro: Listă cu funcționalități

en: Featured Image
ro: Imagine reprezentativă

en: Features Text
ro: Funcționalități text

en: File
ro: Fișier

en: Font Color
ro: Culoare font

en: Full
ro: Completă

en: Full Width
ro: Lățime completă

en: Full Width Container
ro: Lățime completă container

en: Full Width Stretched
ro: Lățime completă extinsă

en: Gallery (PB)
ro: Galerie (PB)

en: Gallery Images
ro: Imagini din galerie

en: Gallery Type
ro: Tip galerie

en: General
ro: Generale

en: Gutter
ro: Margine de legătură

en: History
ro: Istoric

en: Home Page
ro: Prima pagină

en: Home page updated. 1{View page}.
ro: Prima pagină a fost actualizată. 1{Vezi pagina}.

en: If the template supports it, cut posts and display the more link.
ro: Dacă șablonul permite, scurtează articolele și afișează legătura mai mult.

en: Ignore Sticky
ro: Ignoră reprezentativ

en: Image
ro: Imagine

en: Image (PB)
ro: Imagine (PB)

en: Image Size
ro: Dimensiune imagine

en: Image URL
ro: URL imagine

en: Import/Export
ro: Importă/exportă

en: Information Text
ro: Text informativ

en: Insert
ro: Inserează

en: Install Page Builder Plugin
ro: Instalează modulul Page Builder

en: Install the 1{Widgets Bundle} to get extra widgets.
ro: Instalează 1{Pachet piese} pentru a obține piese suplimentare.

en: Installing %s
ro: Instalează %s

en: Justify
ro: Justificat

en: Large
ro: Mare

en: Layout
ro: Aranjament

en: Layout Builder
ro: Aranjament constructor

en: Layout Builder Widget
ro: Piesă Layout Builder

en: Layouts Directory
ro: Aranjamente directoare

en: Left
ro: Stânga

en: Legacy Bundled Widgets
ro: Moștenire pachet piese

en: Link To
ro: Legătură la

en: List (PB)
ro: Listă (PB)

en: Live Editor
ro: Editor activ

en: Load legacy widgets from Page Builder 1.
ro: Încarcă moștenire piese din Page Builder 1.

en: Loading prebuilt layout
ro: Încarcă aranjamentul pre-construit

en: Location
ro: Locație

en: Medium
ro: Medie

en: Menu Order
ro: Ordinea din meniu

en: Missing Widget
ro: Piesă lipsă

en: Mobile Width
ro: Lățime pentru dispozitive mobile

en: Modified
ro: Modificat

en: Name
ro: Nume

en: Next
ro: Următor

en: No Results
ro: Niciun rezultat

en: None
ro: Niciuna

en: Now
ro: Acum

en: Off
ro: Oprit

en: On
ro: Pornit

en: Only Sticky
ro: Numai reprezentativ

en: Open Builder
ro: Deschide constructorul

en: Open In New Window
ro: Deschide într-o fereastră nouă

en: Or
ro: Sau

en: Order
ro: Ordinea

en: Order By
ro: Ordonează după

en: Padding
ro: Distanțare

en: Padding around the entire %s.
ro: Distanțare în jurul întregului %s.

en: Page Builder
ro: Constructor de pagini

en: Page Builder Addons
ro: Suplimente Page Builder

en: Page Builder Change History
ro: Istoricul modificărilor pentru Page Builder

en: Page Builder Content
ro: Conținut Page Builder

en: Page Builder Settings
ro: Setări Page Builder

en: Page Builder Widgets
ro: Piese Page Builder

en: Page Builder doesn't know about this widget.
ro: Page Builder nu știe despre această piesă.

en: Page Builder layouts
ro: Aranjamente Page Builder

en: Parallax
ro: Paralaxă

en: Parent
ro: Părinte

en: Please read the 1{settings guide} of the Page Builder documentation for help.
ro: Pentru ajutor, te rog citește 1{ghidul pentru setări} din documentația Page Builder.

en: Post Content
ro: Conținut articol

en: Post ID
ro: ID articol

en: Post In Order
ro: Publică în ordine

en: Post Loop
ro: Articol buclă

en: Post Type
ro: Tip de articol

en: Post Types
ro: Tipuri de articol

en: Poster URL
ro: URL poster

en: Posts Per Page
ro: Articole per pagină

en: Prebuilt Layouts
ro: Aranjamente pre-construite

en: Prebuilt layout loaded
ro: Aranjamentul pre-construit a fost încărcat.

en: Previous
ro: Anterior

en: Price
ro: Preț

en: Price Box (PB)
ro: Caseta preț (PB)

en: Random
ro: Aleatoriu

en: Read More
ro: Citește mai mult

en: Read the 1{full documentation} on SiteOrigin. Ask a question on our 2{support forum} if you need help and sign up to 3{our newsletter} to stay up to date with future developments.
ro: Citește 1{documentația completă} pe SiteOrigin. Dacă ai nevoie de ajutor, poți adresa o întrebare pe 2{forumul pentru suport} și, pentru a fi la curent cu versiunile și actualizările viitoare, înregistrează-te pentru a primi 3{buletinul nostru informativ}.

en: Recommended Widgets
ro: Piese recomandate

en: Remove
ro: Înlătură

en: Responsive Layout
ro: Aranjament responsiv

en: Restore Version
ro: Restaurează versiunea

en: Right
ro: Dreapta

en: Row Gutter
ro: Margine de legătură rând

en: Row Layout
ro: Aranjament rând

en: Row Styles
ro: Stiluri rând

en: Row added
ro: Rândul a fost adăugat

en: Row deleted
ro: Rândul a fost șters

en: Row duplicated
ro: Rândul a fost duplicat

en: Row edited
ro: Rândul a fost editat

en: Row moved
ro: Rândul a fost mutat

en: Save
ro: Salvează

en: Save Home Page
ro: Salvează prima pagină

en: Save Settings
ro: Salvează setările

en: Save and reload this page to start using the widget after you've installed it.
ro: Salvează și reîncarcă această pagină pentru a începe să folosești piesa după ce ai instalat-o.

en: Search
ro: Caută

en: Search Settings
ro: Setări căutare

en: Search Widgets
ro: Caută piese

en: Select Image
ro: Selectează o imagine

en: Select Import File
ro: Selectează fișierul pentru import

en: Self Hosted Video (PB)
ro: Video auto-găzduit (PB)

en: Settings Saved
ro: Am salvat setările

en: SiteOrigin Button
ro: Buton SiteOrigin

en: SiteOrigin Editor
ro: Editor SiteOrigin

en: SiteOrigin Features
ro: Funcționalități SiteOrigin

en: SiteOrigin Image
ro: Imagine SiteOrigin

en: SiteOrigin Page Builder
ro: Constructor pagină SiteOrigin

en: SiteOrigin Post Carousel
ro: Carusel SiteOrigin cu articole

en: SiteOrigin Slider
ro: Carusel SiteOrigin

en: Slide Down
ro: Glisează în jos

en: Slide Left
ro: Glisează la stânga

en: Slide Right
ro: Glisează la dreapta

en: Slide Up
ro: Glisează în sus

en: Start each new point with an asterisk (*)
ro: Începe fiecare nou punct cu un asterisc (*)

en: Sticky Posts
ro: Articole reprezentative

en: Style
ro: Stil

en: Sub Title
ro: Subtitlu

en: Support Forum
ro: Forum pentru suport

en: Template
ro: Șablon

en: The HTML used for widget titles. {{title}} is replaced with the widget title.
ro: HTLM folosit pentru titlurile pieselor. {{title}} este înlocuit cu titlul piesei.

en: The container used for the full width layout.
ro: Containerul folosit pentru aranjament în lățime completă.

en: The page layouts are responsive and fully customizable.
ro: Aranjamentele paginii sunt responsive și complet personalizabile.

en: The widget 1{%1$s} is not available. Please try locate and install the missing plugin. Post on the 2{support forums} if you need help.
ro: Piesa 1{%1$s} nu este disponibilă. Te rog încearcă să localizezi și să instalezi modulul care lipsește.

en: Theme
ro: Temă

en: This interface requires Javascript
ro: Această interfață necesită Javascript

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Tiled Image
ro: Imagine placată

en: Title
ro: Titlu

en: Untitled Widget
ro: Piesă fără titlu

en: Version restored
ro: Versiunea a fost restaurată

en: Video URL
ro: URL video

en: Widget Styles
ro: Stiluri piesă

en: Widget Title HTML
ro: Titlu HTLM piesă

en: Widget added
ro: Am adăugat piesa

en: Widget deleted
ro: Piesa a fost ștearsă

en: Widget duplicated
ro: Piesa a fost duplicată

en: Widget edited
ro: Piesa a fost editată

en: Widget moved
ro: Piesa a fost mutată

en: Widgets
ro: Piese

en: Widgets Bundle
ro: Pachet piese

en: WordPress Widgets
ro: Piese WordPress

en: Would you like to clear your Page Builder content and revert to using the standard visual editor?
ro: Vrei să elimini conținutul Page Builder și să revii la folosirea editorul vizual standard?

en: Would you like to copy this editor's existing content to Page Builder?
ro: Vrei să copiezi acest conținut existent pentru editor în Page Builder?

en: You can enable the legacy (PB) widgets in the 1{Page Builder settings}.
ro: Poți activa moștenirea pieselor (PB) în 1{Setări Page Builder}.

en: You can use SiteOrigin Page Builder to create home and sub pages, filled your own widgets.
ro: Poți folosi constructorul de pagină SiteOrigin pentru a crea prima pagină și sub-pagini, umplute cu propriile tale piese.

en: You need to install 1{%1$s} to use the widget 2{%2$s}.
ro: Trebuie să instalezi 1{%1$s} pentru a folosi piesa 2{%2$s}.

en: Your search didn't return any results
ro: Căutarea ta nu a avut niciun rezultat

en: Your theme doesn't have any post loops.
ro: Tema ta nu are bucle pentru articol.

en: edit gallery
ro: editează galeria
