Plugins - Akismet - en to ro translation catalogue (298 entries)

en:  clients to access Akismet data and functionality
ro:  clienților să acceseze datele și funcționalitățile Akismet

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
ro: %1$s a schimbat starea comentariului în %2$s.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
ro[0]: %d comentariu nu poate fi verificat.
ro[1]: %d comentarii nu pot fi verificate.
ro[2]: %d de comentarii nu pot fi verificate.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
ro[0]: %d comentariu mutat în Spam.
ro[1]: %d comentarii mutate în Spam.
ro[2]: %d de comentarii mutate în Spam.

en: %s ago
ro: acum %s

en: %s approved | %s approved
ro[0]: %s aprobat
ro[1]: %s aprobate
ro[2]: %s aprobate

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
ro[0]: %s comentariu a fost prins ca spam.
ro[1]: %s comentarii au fost prinse ca spam.
ro[2]: %s de comentarii au fost prinse ca spam.

en: %s false positive | %s false positives
ro[0]: %s rezultat fals-pozitiv
ro[1]: %s rezultate fals-pozitive
ro[2]: %s de rezultate fals-pozitive

en: %s logo
ro: Logo %s

en: %s missed spam | %s missed spam
ro[0]: %s spam ratat
ro[1]: %s spamuri ratate
ro[2]: %s de spamuri ratate

en: %s reported this comment as not spam.
ro: %s a raportat că acest comentariu ca nefiind spam.

en: %s reported this comment as spam.
ro: %s a raportat acest comentariu ca spam.

en: (opens in a new tab)
ro: (se deschide într-o filă nouă)

en: (undo)
ro: (anulează)

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
ro[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> ți-a protejat site-ul de %2$s comentariu spam.
ro[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> ți-a protejat site-ul de %2$s comentarii spam.
ro[2]: <a href="%1$s">Akismet</a> ți-a protejat site-ul de %2$s de comentarii spam.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
ro[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> ți-a protejat site-ul de <a href="%2$s">%3$s comentariu spam</a>.
ro[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> ți-a protejat site-ul de <a href="%2$s">%3$s comentarii spam</a>.
ro[2]: <a href="%1$s">Akismet</a> ți-a protejat site-ul de <a href="%2$s">%3$s de comentarii spam</a>.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
ro: <a href="%s">Akismet</a> blochează spamul să ajungă pe blogul tău.

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
ro[0]: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocat de <strong>Akismet</strong>
ro[1]: <strong class="count">%1$s spamuri</strong> blocate de <strong>Akismet</strong>
ro[2]: <strong class="count">%1$s de spamuri</strong> blocate de <strong>Akismet</strong>

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/account
ro: O cheie API Akismet de 12 caractere. Disponibilă la akismet.com/account

en: API Key
ro: Cheie API

en: API key
ro: Cheie API

en: API key for Akismet.
ro: Cheie API pentru Akismet.

en: API key must be set to fetch stats.
ro: Cheia API trebuie să fie setată pentru a aduce statisticile.

en: Abilities for spam protection and comment moderation with Akismet.
ro: Capacități pentru protecție împotriva spam-ului și moderare comentarii cu Akismet.

en: Account
ro: Cont

en: Account overview
ro: Prezentare generală cont

en: Accuracy
ro: Acuratețe

en: Accuracy percentage of spam detection.
ro: Procent pentru precizie la detectarea spamului.

en: Active
ro: Activ

en: Add an %s subscription
ro: Adaugă un abonament %s

en: Akismet %1$s requires WordPress %2$s or higher.
ro: Akismet %1$s are nevoie de WordPress %2$s sau de o versiune mai nouă.

en: Akismet API Key
ro: Cheie API Akismet

en: Akismet Anti-spam strictness
ro: Strictețe Akismet Anti-spam

en: Akismet Anti-spam: Spam Protection
ro: Akismet Anti-spam: protecție împotriva spamului

en: Akismet Configuration
ro: Configurare Akismet

en: Akismet FAQ
ro: Întebări fecvente (FAQ) despre Akismet

en: Akismet Setup
ro: Inițializare Akismet

en: Akismet Stats
ro: Statistici Akismet

en: Akismet Support
ro: Suport Akismet

en: Akismet Widget
ro: Piesă Akismet

en: Akismet caught this comment as spam and updated its status via webhook.
ro: Akismet a marcat acest comentariu ca spam și i-a actualizat starea printr-un cârlig web.

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
ro: Akismet a identificat acest comentariu ca fiind spam în timpul unei reîncercări automate.

en: Akismet caught this comment as spam.
ro: Akismet a identificat acest comentariu ca spam.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
ro[0]: Akismet a verificat %s comentariu.
ro[1]: Akismet a verificat %s comentarii.
ro[2]: Akismet a verificat %s de comentarii.

en: Akismet cleared this comment and updated its status via webhook.
ro: Akismet a șters acest comentariu și i-a actualizat starea printr-un cârlig web.

en: Akismet cleared this comment during a recheck. It did not update the comment status because it had already been modified by another user or plugin.
ro: Akismet a șters acest comentariu în timpul unei reverificări. Nu i-a actualizat starea deoarece starea comentariului fusese deja modificată de un alt utilizator sau de un modul.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
ro: Askimet a înlăturat acest comentariu în timpul unei reîncercări automate.

en: Akismet cleared this comment.
ro: Akismet a eliminat acest comentariu.

en: Akismet could not recheck your comments for spam.
ro: Akismet nu a putut reverifica dacă comentariile tale conțin spam.

en: Akismet detailed stats
ro: Statistici detaliate Akismet

en: Akismet determined this comment was spam during a recheck. It did not update the comment status because it had already been modified by another user or plugin.
ro: Akismet a stabilit că acest comentariu este spam în timpul unei reverificări. Nu i-a actualizat starea deoarece starea comentariului fusese deja modificată de un alt utilizator sau de un modul.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
ro: Akismet a întâlnit o problemă în timpul unei cereri SSL anterioare și l-a dezactivat temporar. În scurt timp va începe să utilizeze din nou SSL pentru cereri.

en: Akismet error code: %s
ro: Cod de eroare Akismet: %s

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
ro: Akismet filtrează spamul, așa că te poți concentra pe lucruri mai importante.

en: Akismet has detected a problem.
ro: Akismet a detectat o problemă.

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
ro[0]: Akismet te-a scutit de muncă o oră!
ro[1]: Akismet te-a scutit de muncă %d ore!
ro[2]: Akismet te-a scutit de muncă %d de ore!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
ro[0]: Akismet te-a scutit de muncă %d minut!
ro[1]: Akismet te-a scutit de muncă %d minute!
ro[2]: Akismet te-a scutit de muncă %d de minute!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
ro[0]: Akismet ți-a scutit o zi de muncă!
ro[1]: Akismet te-a scutit de %s zile de muncă!
ro[2]: Akismet te-a scutit de %s de zile de muncă!

en: Akismet is not configured. Please enter an API key.
ro: Akismet nu este configurat. Te rog să introduci o cheie API.

en: Akismet is now protecting your site from spam.
ro: Akismet îți protejează acum site-ul de spam.

en: Akismet privacy notice
ro: Notificare de confidențialitate Akismet

en: Akismet provisionally cleared this comment.
ro: Askimet a șters temporar acest comentariu.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
ro: Akismet a reverificat și a prins acest comentariu ca spam.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
ro: Akismet a reverificat și eliminat acest comentariu.

en: Akismet runs quietly in the background, saving you hours of manual moderation.
ro: Akismet rulează silențios în fundal și îți economisește ore întregi de moderare manuală.

en: Akismet stats
ro: Statistici Akismet

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
ro: Akismet nu a putut verifica acest comentariu (răspuns: %s) dar va reîncerca automat mai târziu.

en: Akismet was unable to check this comment but will automatically retry later.
ro: Akismet nu a putut verifica acest comentariu, dar va reîncerca automat mai târziu.

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
ro: Akismet nu a putut să reverifice acest comentariu (răspuns: %s).

en: Akismet was unable to recheck this comment.
ro: Akismet nu a putut reverifica acest comentariu.

en: Akismet works with other plugins to keep spam away.
ro: Akismet funcționează cu alte module pentru a lupta împotriva spamului.

en: All systems functional.
ro: Toate sistemele sunt funcționale.

en: All time
ro: Total general

en: Allow
ro: Permite

en: Almost done! Configure Akismet and say goodbye to spam
ro: Aproape gata! Configurează Akismet și scapi de spam

en: Always put spam in the Spam folder for review.
ro: Pune întotdeauna comentariile spam în dosarul de spam pentru examinare.

en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
ro: Pentru acest site, a fost definită o cheie API Akismet în fișierul %s.

en: Automattic - Anti-spam Team
ro: Automattic - echipa Anti-spam

en: Awaiting spam check
ro: Așteaptă verificare spam

en: Back to settings
ro: Înapoi la setări

en: By connecting, we'll use your Jetpack account to activate Akismet on this site.
ro: Dacă conectezi, vom folosi contul tău Jetpack pentru a activa Akismet pe acest site.

en: Cancelled
ro: Anulat

en: Change
ro: Modifică

en: Cheatin&#8217; uh?
ro: Trișezi, nu-i așa?

en: Check comment for spam
ro: Verifică comentariul dacă este spam

en: Check for Spam
ro: Verifică spamul

en: Checking for Spam (%1$s%)
ro: Verific spamul (%1$s%)

en: Checks a comment against the Akismet spam filter to determine if it is spam or legitimate content.
ro: Verifică un comentariu cu filtrul pentru spam de la Akismet pentru a determina dacă este spam sau conținut legitim.

en: Choose a plan on Akismet.com
ro: Alege un plan la Akismet.com

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
ro: Alege fie să arunci automat la gunoi cel mai rău spam ori fie să pui mereu toate comentariile spam în dosarul de spam.

en: Cleaning up spam takes time.
ro: Curățarea spamului poate dura ceva timp.

en: Cleared by Akismet
ro: Eliminat de Akismet

en: Click the Use this Key button.
ro: Dă clic pe butonul Folosește această cheie.

en: Comment #%d could not be checked.
ro: Comentariul #%d nu poate fi verificat.

en: Comment #%d is not spam.
ro: Comentariul #%d nu e spam.

en: Comment #%d is spam.
ro: Comentariul #%d e spam.

en: Comment History
ro: Istoric comentarii

en: Comment discarded.
ro: Comentariu eliminat.

en: Comment not found.
ro: Nu am găsit comentariul.

en: Comment status was changed to %s
ro: Starea comentariului a fost schimbată în %s

en: Comment was caught by %s.
ro: Comentariul a fost prins de %s.

en: Comments
ro: Comentarii

en: Compatible plugins
ro: Module compatibile

en: Connect with API key
ro: Conectează-te cu cheia API

en: Connect with Jetpack
ro: Conectează-te cu Jetpack

en: Contact Akismet support
ro: Contactează suportul Akismet

en: Contact support
ro: Contactează suportul

en: Copy API key
ro: Copiază cheia API

en: Copy and paste the API key into the text field.
ro: Copiază și plasează cheia API în câmpul text.

en: Could not find matching comment.
ro: Nu am putut să găsesc comentariul care se potrivește.

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
ro: Nu pot aduce statisticile acum. Te rog încearcă din nou.

en: Date for this period.
ro: Date pentru această perioadă.

en: Debug information to help troubleshoot issues.
ro: Informații despre depanare pentru a ajuta la rezolvarea problemelor.

en: Disabled.
ro: Dezactivat.

en: Disconnect this account
ro: Deconectează acest cont

en: Display a privacy notice under your comment forms.
ro: Afișează o notificare de confidențialitate sub formularele tale de comentarii.

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
ro: Afișează numărul de comentarii spam prinse de Akismet

en: Do not display privacy notice.
ro: Nu afișa notificarea de confidențialitate.

en: Documentation for %s
ro: Documentație pentru %s

en: Eliminate spam from your site
ro: Elimină spamul de pe site-ul tău

en: Email address of the comment author.
ro: Adresă email pentru autorul comentariului.

en: Enabled.
ro: Activat.

en: Enter an API Key
ro: Introdu o cheie API

en: Enter your API key
ro: Introdu cheia API

en: Enter/remove an API key.
ro: Introdu/îndepărtează o cheie API.

en: Error getting compatible plugins.
ro: Eroare la preluarea modulelor compatibile.

en: Error message if the check could not be completed.
ro: Mesaj de eroare dacă verificarea nu a putut fi finalizată.

en: Error message if the operation could not be completed.
ro: Mesaj de eroare dacă operația nu a putut fi finalizată.

en: Estimated time saved by Akismet blocking spam, in seconds.
ro: Timp estimat economisit prin blocarea spamului de Akismet, în secunde.

en: Failed to check comment with Akismet API.
ro: Verificarea comentariului cu Akismet API a eșuat.

en: Failed to connect to Akismet.
ro: Conectarea la Akismet a eșuat.

en: Failed to retrieve stats from Akismet API.
ro: Preluarea statisticilor de la Akismet API a eșuat.

en: Flagged as spam by %s
ro: Marcat ca spam de %s

en: Flagged as spam by Akismet
ro: Marcat ca spam de Askimet

en: Flexible pricing
ro: Prețuri flexibile

en: For more information, see the <a class="akismet-external-link" href="%s">error documentation on akismet.com</a>
ro: Pentru mai multe informații, vezi <a class="akismet-external-link" href="%s">documentația privind erorile pe akismet.com</a>

en: For more information:
ro: Pentru mai multe informații:

en: Get Akismet statistics
ro: Ai statisticile Akismet

en: Get started
ro: Începe

en: History
ro: Istoric

en: IP address of the commenter.
ro: Adresă IP pentru autorul comentariului.

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
ro: Dacă este adevărat, Akismet va arunca automat la gunoi cel mai rău spam decât să-l pună în dosarul de spam.

en: If true, allow MCP clients to access Akismet data and functionality.
ro: Dacă setezi la „true”, permiți clienților MCP să acceseze datele și funcționalitățile Akismet.

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
ro: Dacă este setat la „true”, arată numărul de comentarii aprobate lângă fiecare autor de comentarii în pagina Listă cu comentarii.

en: If you already have an API key
ro: Dacă ai deja o cheie API

en: If you believe your site should not be classified as commercial, <a class="akismet-external-link" href="%s">please get in touch</a>
ro: Dacă crezi că site-ul tău nu ar trebui să fie clasificat ca fiind comercial, <a class="akismet-external-link" href="%s">te rugăm să ne contactezi</a>

en: Increase your limit
ro: Mărește limita

en: Learn more about usage limits
ro: Află mai multe despre limitele de utilizare

en: Learns from billions of spam signals across the web to stop junk before it reaches you.
ro: Învață din miliardele de semnale spam de pe web pentru a opri mesajele nedorite înainte ca ele să ajungă la tine.

en: MCP (Model Context Protocol) allows AI assistants to access Akismet statistics and spam checking features.
ro: MCP (Model Context Protocol) permite asistenților AI să acceseze statisticile Akismet și funcționalitățile pentru verificarea spamului.

en: Machine learning accuracy
ro: Precizie din învățare automată

en: Manual configuration
ro: Configurare manuală

en: Manually enter an API key
ro: Introdu manual o cheie API

en: Missing
ro: Lipsește

en: Monthly breakdown of statistics.
ro: Defalcare lunară pentru statistici.

en: Multiple comments matched request.
ro: Mai multe comentarii s-au potrivit cu cererea.

en: Name of the comment author.
ro: Nume pentru autorul comentariului.

en: Name your own price for personal sites. Businesses start on a paid plan.
ro: Stabilești un preț propriu pentru site-uri personale. Companiile și firmele încep cu un abonament cu plată.

en: Network functions are disabled.
ro: Funcțiile rețelei sunt dezactivate.

en: New to Akismet
ro: N-am mai folosit Akismet

en: Next billing date
ro: Data facturii următoare

en: No comment history.
ro: Niciun istoric pentru comentarii.

en: No comments were caught as spam.
ro: Niciun comentariu nu a fost prins ca spam.

en: No subscription found
ro: Nu am găsit niciun abonament

en: Note:
ro: Notă:

en: Number of legitimate comments incorrectly marked as spam in this period.
ro: Număr de comentarii legitime marcate incorect ca spam în această perioadă.

en: Number of legitimate comments incorrectly marked as spam.
ro: Număr de comentarii legitime marcate incorect ca spam.

en: Number of spam comments that were missed in this period.
ro: Număr de comentarii spam care au fost ratate în această perioadă.

en: Number of spam comments that were missed.
ro: Număr de comentarii spam care au fost ratate.

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
ro: Pe acestă pagină poți să inițializezi modulul Akismet.

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
ro: Pe această pagină, îți poți actualiza setările Akismet și vezi statisticile spam.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
ro: Pe această pagină, poți să vezi statistici despre spamul filtrat pe site-ul tău.

en: Once you've chosen a plan, return here to complete your setup.
ro: După ce ai ales un plan, întoarce-te aici pentru a finaliza inițializarea.

en: Optional recommendation from Akismet (e.g., "discard" for obvious spam).
ro: Recomandare opțională de la Akismet (de exemplu, „respinge” pentru spam evident).

en: Overview
ro: Prezentare generală

en: Past six months
ro: În ultimele șase luni

en: Please <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">choose a free or paid plan</a> so Akismet can protect your site from spam.
ro: Te rog <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">să alegi un plan gratuit sau cu plată</a> ca Akismet să-ți protejeze site-ul de spam.

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
ro: Te rog<a href="%1$s">actualizează WordPress</a> la o versiune curentă, sau <a href="%2$s">retrogradează modulul Akismet la versiunea 2.4</a>.

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
ro: Te rog verifică <a href="%s">configurarea Akismet</a> și contactează serviciul de găzduire web dacă problemele persistă.

en: Please contact <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
ro: Te rog să contactezi <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">suportul Akismet</a> pentru asistență.

en: Please contact your web host or firewall administrator and give them <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>
ro: Te rugăm să contactezi furnizorul tău de găzduire sau administratorul firewall-ului și să-i oferi <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">aceste informații despre cerințele sistemului Akismet</a>

en: Please enter a new key or <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">contact Akismet support</a>
ro: Te rog să introduci o cheie nouă sau <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">contactează suportul Akismet</a>

en: Please visit <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">Akismet.com</a> to purchase a new subscription.
ro: Te rog să mergi la <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">Akismet.com</a> pentru a cumpăra un abonament nou.

en: Privacy
ro: Confidențialitate

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
ro[0]: Am procesat %d comentariu.
ro[1]: Am procesat %d comentarii.
ro[2]: Am procesat %d de comentarii.

en: Protect your site from comment spam and contact form spam — automatically.
ro: Îți protejezi automat site-ul de spamul din comentarii și formulare de contact.

en: Protect your site from spam.
ro: Protejează-ți site-ul de spam.

en: Re-adding...
ro: Adaug din nou...

en: Remove this URL
ro: Înlătură acest URL

en: Removing...
ro: Înlătur...

en: Retrieves Akismet spam protection statistics including spam blocked count, accuracy percentage, and other key metrics.
ro: Preia statisticile Akismet privind protecția împotriva spamului, inclusiv numărul de comentarii spam blocate, procentul pentru precizie și alte valori metrice importante.

en: SSL status
ro: Stare SSL

en: Save changes
ro: Salvează modificările

en: Seamlessly integrates with plugins like Elementor, Contact Form 7, Jetpack and WPForms.
ro: Se integrează perfect cu mai multe module, cum ar fi Elementor, Contact Form 7, Jetpack și WPForms.

en: See supported integrations
ro: Vezi integrările acceptate

en: Set up your Akismet account
ro: Inițializează-ți contul Akismet

en: Settings
ro: Setări

en: Show all %d plugins
ro: Arată toate modulele (%d)

en: Show less
ro: Arată mai puțin

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
ro: Arată numărul de comentarii aprobate lângă fiecare autor de comentarii în pagina Listă cu comentarii.

en: Show the number of approved comments beside each comment author.
ro: Arată numărul de comentarii aprobate lângă fiecare autor de comentarii.

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
ro: Înscrie-te pentru un cont pe %s ca să obții o cheie API.

en: Signed in as %s
ro: Autentificat ca %s

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
ro: Șterge liniștit cel mai rău și mai răspândit spam, să nu-l mai văd.

en: Since %1$s, your account made %2$s API calls, compared to your plan&#8217;s limit of %3$s.
ro: De la %1$s și până acum, contul tău are %2$s apelări API, limita din planul tău este de %3$s.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
ro: Unele comentarii n-au fost încă verificate să nu fie spam de către Akismet. Ele au fost temporar menținute pentru moderare și vor fi reverificate automat mai târziu.

en: Spam Blocked
ro: Spam blocat

en: Spam blocked | Spam blocked
ro[0]: Spam blocat
ro[1]: Spamuri blocate
ro[2]: De spamuri blocate

en: Spam filtering
ro: Filtrare spam

en: Spam in the %1$s older than %2$d day is deleted automatically. | Spam in the %1$s older than %2$d days is deleted automatically.
ro[0]: Spamul în %1$s mai vechi de o zi este șters automat.
ro[1]: Spamul în %1$s mai vechi de %2$d zile este șters automat.
ro[2]: Spamul în %1$s mai vechi de %2$d de zile este șters automat.

en: Statistics
ro: Statistici

en: Stats response could not be decoded.
ro: Răspunsul de la statistici nu a putut fi decodificat.

en: Status
ro: Stare

en: Strictness
ro: Strictețe

en: Subscription Type
ro: Tip de abonament

en: Subscription type
ro: Tip de abonament

en: Suspended
ro: Suspendat

en: Temporarily disabled.
ro: Dezactivat temporar.

en: The 'comments' parameter must be an array.
ro: Parametrul „comentarii” trebuie să fie un tablou.

en: The API key you entered could not be verified.
ro: Cheia API introdusă nu a putut fi verificată.

en: The Akismet subscription plan
ro: Planul de abonare Akismet

en: The HTTP_REFERER header.
ro: Antetul HTTP_REFERER.

en: The ID of the post the comment is being submitted to.
ro: ID-ul articolului la care este trimis comentariul.

en: The comment content/text.
ro: Conținutul/textul comentariului.

en: The comment type (e.g., "comment", "trackback", "pingback").
ro: Tipul de comentariu (de exemplu, „comentariu”, „trackback”, „pingback”).

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
ro: Conexiunea la akismet.com nu poate fi stabilită. Te rog consultă <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">ghidul nostru despre firewall-uri</a> și verifică configurarea serverului.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
ro: Cheia introdusă nu este validă. Verific-o încă o dată.

en: The permanent link to the post or page.
ro: Legătura permanentă la articol sau pagină.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
ro: Starea abonamentului - activ, anulat sau suspendat

en: The time interval for stats. Options: "6-months", "all", or "60-days".
ro: Intervalul de timp pentru statistici. Opțiuni: „6 luni”, „toate” sau „60 de zile”.

en: The time interval for these stats.
ro: Intervalul de timp pentru aceste statistici.

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
ro: Perioada de timp pentru care se pot obține statistici. Opțiuni: 60 de zile, 6 luni, toată

en: The user role of the comment author if logged in.
ro: Rolul de utilizator pentru autorul comentariului dacă este autentificat.

en: The value provided is not a valid and registered API key.
ro: Valoarea furnizată nu este o cheie API validă și înregistrată.

en: There is a problem with your API key.
ro: E o problemă cu cheia ta API.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments awaiting moderation.
ro: Niciun comentariu de verificat. Askimet va verifica numai comentariile care așteaptă moderare.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
ro[0]: Există <a href="%2$s">%1$s comentariu</a> în coada de spam chiar acum.
ro[1]: Există <a href="%2$s">%1$s comentarii</a> în coada de spam chiar acum.
ro[2]: Există <a href="%2$s">%1$s de comentarii</a> în coada de spam chiar acum.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
ro: Acum nu există nimic în <a href='%s'>coada ta de spam</a>.

en: This comment was not sent to Akismet when it was submitted because it was caught by something else.
ro: Acest comentariu nu a fost transmis la Akismet când a fost trimis deoarece a fost prins de altceva.

en: This comment was not sent to Akismet when it was submitted because it was caught by the comment disallowed list.
ro: Acest comentariu nu a fost transmis la Akismet când a fost trimis deoarece a fost prins în lista cu comentarii interzise.

en: This comment was reported as not spam.
ro: Acest cometariu a fost raportat ca nefiind spam.

en: This comment was reported as spam.
ro: Acest comentariu a fost raportat ca spam.

en: This plugin you've installed is compatible. Follow the documentation link to get started. | These plugins you've installed are compatible. Follow the documentation links to get started.
ro[0]: Acest modul pe care l-ai instalat este compatibil. Urmează legătura la documentație pentru a începe.
ro[1]: Aceste module pe care le-ai instalat sunt compatibile. Urmează legăturile la documentație pentru a începe.
ro[2]: Aceste module pe care le-ai instalat sunt compatibile. Urmează legăturile la documentație pentru a începe.

en: This site uses Akismet to reduce spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Learn how your comment data is processed.</a>
ro: Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Află cum sunt procesate datele comentariilor tale</a>.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
ro: Cheia API a acestui site are codare impusă și nu poate fi modificată prin API.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
ro: Cheia API a acestui site are codare impusă și nu poate fi ștearsă.

en: Title:
ro: Titlu:

en: To help your site with transparency under privacy laws like the GDPR, Akismet can display a notice to your users under your comment forms.
ro: Pentru ca site-ul tău să dea dovadă de transparență în conformitate cu legile privind confidențialitatea, cum ar fi GDPR, Akismet poate să afișeze utilizatorilor o notificare sub formularul de comentarii.

en: Tool access
ro: Acces la unelte

en: Total number of legitimate comments approved in this period.
ro: Număr total de comentarii legitime aprobate în această perioadă.

en: Total number of legitimate comments approved.
ro: Număr total de comentarii legitime aprobate.

en: Total number of spam comments blocked in this period.
ro: Număr total de comentarii spam blocate în această perioadă.

en: Total number of spam comments blocked.
ro: Număr total de comentarii spam blocate.

en: URL removed
ro: Am înlăturat URL-ul

en: URL/website of the comment author.
ro: URL/site web pentru autorul comentariului.

en: Un-spammed by %s
ro: Marcat ca dorit de %s

en: Unique identifier for this check, used for webhooks and updates.
ro: Identificator unic pentru această verificare, folosit pentru cârlige web și actualizări.

en: Upgrade
ro: Actualizează

en: Upgrade plan
ro: Actualizează planul

en: Upgrade to %s
ro: Actualizează la %s

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Akismet Anti-spam keeps your site protected even while you sleep. To get started: activate the Akismet plugin and then go to your Akismet Settings page to set up your API key.
ro: Folosit de milioane de oameni, Akismet este probabil cea mai bună metodă din lume pentru a-ți <strong>proteja blogul de spam</strong>. Akismet Anti-spam îți ține site-ul protejat chiar și în timp ce dormi. Pentru a începe: activează modulul Akismet și apoi du-te la pagina Setări Akismet pentru a-ți inițializa cheia API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
ro: Folosit de milioane de oameni, Akismet este probabil cea mai bună metodă din lume pentru a-ți <strong>proteja blogul de spam</strong>. Îți ține site-ul protejat chiar și în timp ce dormi. Pentru a începe, doar du-te la <a href="admin.php?page=akismet-key-config">pagina Setări Akismet</a> pentru a-ți inițializa cheia API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
ro: Folosit de milioane de oameni, Akismet este probabil cea mai bună metodă din lume pentru a-ți <strong>proteja blogul de spam</strong>. Site-ul tău este complet configurat și este protejat, chiar și în timp ce dormi.

en: User agent string of the web browser submitting the comment.
ro: Șirul agentului utilizator pentru navigatorul web care trimite comentariul.

en: View comment history
ro: Vezi istoric comentarii

en: View detailed stats
ro: Vezi statisticile detaliate

en: View documentation
ro: Vezi documentația

en: WP-Cron has been disabled using the DISABLE_WP_CRON constant. Comment rechecks may not work properly.
ro: WP-Cron a fost dezactivat folosind constanta DISABLE_WP_CRON. S-ar putea ca reverificarea comentariilor să nu funcționeze corect.

en: Want to use a different account? <a href="%s" class="akismet-external-link">Visit akismet.com</a> to set it up and get your API key.
ro: Vrei să folosești un alt cont? <a href="%s" class="akismet-external-link">Mergi la akismet.com</a> pentru a-l configura și obține cheia API.

en: We collect information about visitors who comment on Sites that use our Akismet Anti-spam service. The information we collect depends on how the User sets up Akismet for the Site, but typically includes the commenter's IP address, user agent, referrer, and Site URL (along with other information directly provided by the commenter such as their name, username, email address, and the comment itself).
ro: Colectăm informații despre vizitatorii care comentează pe site-urile care folosesc serviciul anti-spam de la Akismet. Informațiile pe care le colectăm depind de modul în care utilizatorul inițializează Akismet pe site, dar, de obicei, includ adresa IP a comentatorului, agentul utilizator, referentul și URL-ul site-ului (împreună cu alte informații furnizate direct de comentator, cum ar fi nume, nume utilizator, adresă email și comentariul în sine).

en: We detected commercial activity on your site
ro: Am detectat activități comerciale pe site-ul tău

en: Whether the check was successfully performed.
ro: Dacă verificarea a fost făcută cu succes.

en: Whether the comment is identified as spam.
ro: Dacă comentariul este identificat ca spam.

en: Whether the stats were successfully retrieved.
ro: Dacă statisticile au fost preluate cu succes.

en: Works with popular contact forms
ro: Funcționează cu formulare de contact populare

en: Would you like to <a href="%s">scan pending comments for spam</a>?
ro: Vrei să <a href="%s">scanezi comentariile în așteptare pentru spam</a>?

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>
ro: Poți să ne ajuți să luptăm împotriva spamului și să-ți actualizezi contul <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">contribuind cu o sumă mică</a>

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
ro: Nu ai un plan Akismet.

en: You don&#8217;t have permission to do that.
ro: Nu ai permisiunea să faci asta.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
ro: Trebuie să introduci o cheie API pentru a activa serviciul Akismet pe site-ul tău.

en: Your API key is no longer valid.
ro: Cheia ta API nu mai este validă.

en: Your Akismet account appears to be suspended. This sometimes happens if there's a billing or verification issue. Please contact our support team so we can help you get it sorted.
ro: Contul tău Akismet pare că este suspendat. Acest lucru se întâmplă uneori dacă există o problemă la facturare sau verificare. Te rugăm să contactezi echipa noastră pentru suport ca să te ajute să o rezolvi.

en: Your Akismet account usage is approaching your plan&#8217;s limit
ro: Utilizarea contului tău Akismet se apropie de limita din planul tău

en: Your Akismet account usage is over your plan&#8217;s limit
ro: Utilizarea contului tău Akismet depășește limita din planul tău

en: Your Akismet plan has been cancelled.
ro: Planul tău Akismet a fost anulat.

en: Your Akismet subscription is suspended.
ro: Abonamentul tău Akismet este suspendat.

en: Your Akismet usage has been over your plan&#8217;s limit for three consecutive months. We have restricted your account for the rest of the month. Increase your limit to make sure your site stays protected from spam.
ro: Utilizarea Akismet a depășit limita din planul tău în trei luni consecutive. Ți-am restricționat contul pentru zilele rămase din lună. Mărește limita pentru a te asigura că site-ul tău rămâne protejat împotriva spamului.

en: Your Akismet usage has been over your plan&#8217;s limit for two consecutive months. Next month, we will restrict your account after you reach the limit. Increase your limit to make sure your site stays protected from spam.
ro: Utilizarea Akismet a depășit limita din planul tău în două luni consecutive. Luna viitoare îți vom restricționa contul după ce atingi această limită. Mărește limita pentru a te asigura că site-ul tău rămâne protejat împotriva spamului.

en: Your Akismet usage is nearing your plan&#8217;s limit for the third consecutive month. We will restrict your account after you reach the limit. Increase your limit to make sure your site stays protected from spam.
ro: Utilizarea Akismet se apropie de limita din plan pentru a treia lună consecutivă. Îți vom restricționa contul după ce atingi această limită. Mărește limita pentru a te asigura că site-ul tău rămâne protejat împotriva spamului.

en: Your Jetpack account is connected, but it doesn't have an active Akismet subscription yet. To continue, please choose a plan on Akismet.com.
ro: Contul tău Jetpack este conectat, dar nu are încă un abonament Akismet activ. Pentru a continua, te rugăm să alegi un plan la Akismet.com.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
ro: Serverul tău web nu poate face cereri SSL; contactează serviciul de găzduire web și solicită-le să adauge suport pentru cereri SSL.

en: Your account has been restricted
ro: Contul tău a fost restricționat

en: Your current subscription is for <a class="akismet-external-link" href="%s">personal, non-commercial use</a>. Please upgrade your plan to continue using Akismet.
ro: Abonamentul tău actual este pentru <a class="akismet-external-link" href="%s">utilizare personală, necomercială</a>. Pentru a folosi în continuare Akismet, te rugăm să actualizezi la un plan.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>
ro: Firewall-ul tău poate să blocheze Akismet să se conecteze la API-ul său. Te rog contactează serviciul tău de găzduire și fă o referință la <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">ghidul nostru pentru firewall-uri</a>.

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
ro: Site-ul tău nu se poate conecta la serverele Akismet.

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.
ro: Gazda ta sau administratorul serverului a dezactivat funcția <code>gethostbynamel</code> pentru PHP.

en: Zero effort
ro: Fără niciun efort

en: spam folder
ro: dosar spam
